Anasayfa / Lastik / Ateşle Lastik Şişirme

Ateşle Lastik Şişirme

Ateşle Lastik Şişirme

Gün geçmiyor ki yeni bir şeyler çıksın diyorum ama sonrasında nedir, ne değildir diye bu lastik şişirme yöntemini internet üzerinden araştırdığımda hiç şaşırmadığım sonuçlarla karşılaşıyorum. İlginç bir lastik şişirme yöntemi olduğu gerçek. Ve oldukça tehlikeli olan bu yöntemi insanların kullanmasına bir kez daha şaşırmadım. 🙂 Bazıları gerçekten adrenalini seviyor…

En azından lastiği şişiren kişinin tedbirli yaklaştığını görüyoruz, oldukça tehlikeli bir yöntem olduğunu izleyince anlayacaksınız. İzlerken kiminize illüzyon gibi gelebilir ama işin aslı gerçekte öyle değil. Daha teknik olarak açıklarsak, ateşle birlikte lastik şişirme gerçekten bir illüzyon değil. Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla, ateş sayesinde genleşen hava sayesinde janta tam tamına oturmakta.

Ateşle lastik şişirmenin yanı sıra daha tehlikesiz, pratik ve hızlı yöntemler de elbette mevcut. Bahsettiğimiz lastik şişirme spreyi elbette. Uzun soluklu bir çözüm değil ama aracınızı oto tamirhaneye götürmeye yetecek kadar size zaman sağlayabilir. Sabah işe gitmek için kalktığınızda, aracınızın lastiklerinin patlamış veya inmiş olduğu zamanlarda ihtiyacınıza koşacak oldukça pratik bir yöntem. Kesinlikle otomobilinizin bagajında bulunmasında fayda var, zaten çok fazla yer kaplamıyor. Spreyin nasıl çalıştığını merak edenleriniz elbette olacaktır. Sprey lastiğin sibobuna gelicek şekilde yerleştiriyorsunuz ve sonrasında sprey üzerindeki aparatı siboba sıkıştırıp basıyorsunuz. Ve sprey tüpünün içindeki kimyasal bileşen olduğu gibi lastiğin içine boşalıyor. Lastiğin içine boşalttığınız kimyasal bileşen, lastiğin patlak kısmını kapatarak şişirir ve beraberinde hava basar. Zahmetli lastik değiştirme işinizi oldukça kolaylaştırdığı kesin. Bu hızlı ve pratik çözüm size tamirhaneye ulaşmanız için gereken zamanı verir.

Ama siz siz olun en sonra olarak ateşle lastik şişirmeyi deneyin. Deneyecekseniz de, tedbirlerinizi alarak belirli mesafe aralığında denemenizde fayda var.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …