Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Artvin Off Road Yarışları

Artvin Off Road Yarışları

Artvin Off Road Yarışları

Artvin’de ilk defa 2013 yılında bir ilk gerçekleşen kadınların da katıldığı Artvin Off-Road yarışması görülmeye değer. Yarışma Artvin’in şehir merkezine 7 km mesafesindeki Kafkasör Yaylası’nda gerçekleşti. Kafkasör yaylası off road yarışması etapları için özel olarak hazırlandı. Tertemiz oksijeni ve göz kamaştıran doğal güzelliği ve yemyeşil yamaçları ile yarışmaya muazzam bir atmosfer kattığı kesin. Görülmesi gereken yerler listesine eklenmesi gerek. 🙂

Artvin Off Road Kulübünün başını çektiği organizasyonda düzenlenen bu yarışmaya yerel halkın ilgisi oldukça büyüktü. Artvin Offroad kulübünden biraz bahsedecek olursak; kuruluşundan bu yana birçok farklı etkinlik ve off road yarışlarıyla isminden oldukça söz ettirmeye başlaması, yarışseverlerin ilgisini çekmeye başlaması anlamına da geliyordu. Yeni kurulmasına rağmen, Artvin Off road Kulübü kısa sürede üye sayısını yükselterek farklı illerde organize edilen Offroad yarışlarında Artvin ilinin ayrıca tanıtımına büyük katkı sağlamayı başarıyor.

Ayrıca Artvin Valiliği ile ÇAYKUR’un katkıları da oldukça büyüktü. Artvin Valisi olan Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salamaner, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim gibi bürokratik isimler de yarışmaya seyirci olarak katıldı. Ayrıca Artvin valisi olan Kemal Cirit yarışmaya pilot olarak katılarak yeteneklerini sergiledi ve yarışı büyük bir yetenek ile tamamladı. Artvin valisinin sergilediği muazzam performans karşısında seyirciler tarafından uzun bir süre coşkuyla alkışlandı.

Yarışma 2 farklı kategoride ve motor güçlerine göre düzenlenirken, yarışmaya toplamda 50 sürücü katılarak mücadele etti. Artvin Off Road yarışları S1 kategorisinde Emre Kavaz-Emrah Kavaz ikilisi galip gelerek birincilik spotunda yer alırken, S2 kategorisinde ise Mustafa Akcanca-Suat Çelik ikilisi üstün performans göstererek şampiyon oldu. Yarış bitiminde dereceye giren sürücü ve yardımcı pilotlara ayrıca kupa ve madalya verilerek yarışma kazasız bir şekilde son bulmuş oldu.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …