Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Arhavi Off Road Yarışları

Arhavi Off Road Yarışları

Arhavi Off Road Yarışları

Artvin, Arhavi’de off road severler tarafından 2013 yılında kurulan Arhavi off road (ARDOS) kulübü tarafından off road yarışları düzenlenmiş. Karadeniz bölgesinin diğer illerinde yoğun bir katılım gerçekleşen yarışma oldukça keyifli ve eğlenceli sahnelere tanık oldu. Arhavi Belediye Başkanı’nda katıldığı yarışmayı yaklaşık 1000 kişi izlemiş. Etkinlikte bir çok ilden katılım mevcut. Arhavi Off yarışmasına; Trabzon, Rize, Artvin, Ardeşen, Şafşat, Iğdır, Yomra gibi il ve ilçelerden katılım sağlanması yarışmaya olan ilginin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Bu anlamda seyircinin coşkulu katılımını es geçmemek gerekiyor. Doğu Karadeniz bölgesinde bu tarz etkinliklerin olması gerçekten ilgi çekici. Bu arada Arhavi ilçesinin köylerindeki çay tarlalarını görmeden “ben yeşil gördüm” demenizi pey önermiyorum 🙂 Sanırım bu yarışmanın nasıl muazzam yemyeşil bir atmosferde geçtiğine dair sizlere bir ipucu olur. Zaten görüntüler izlerken ne demek istediğimi açıkça anlayacaksınız.

Hava şartlarının zorlayıcı etkisi ve yağan yağmur yüzünden parkur bir hayli zorlaşıyor. Bu nedenden ötürü yarışa katılan bir çok araç etap dışı kalmak zorunda kalıyor. Görüntülerde özel olarak hazırlanmış pistleri geçerken araçların çamur deryasına sapladığını görüyoruz. Bazı rampalarda ise araçların çıkamaması yanlış lastik seçiminde. Netice itibarıyla oldukça keyif verici görüntüler ortaya çıkıyor.

Yarışmanın birinciliği büyük motorlarda ; Davut Hakan Berk – Hülya Yılmaz ikilisi kazanırken, küçük motorlarda yarışan Barış Balcı- Hızır Bekar ikilisi galip geçerek birinciliği almayı başardılar. Yarışmada Ardos takımından katılan Nihat Şahin ve ekibi 4. , çok iyi bir zamanlama yapan yine Ardos ekiplerinden sürücü Yüksel Uzuner donanım eksikliğinden 15 sn ceza alınca beşinci olarak tamamlamak zorunda kalıyorlar.

Arhavi Off Road Yarışları sonucu dereceye giren takımlar;

Büyük motorlarda derece alanlar;
1.-Davut Hakan Berk-Hülya Yılmaz
2.-Emir Sözen-Tuğrul Sadıklar
3.-Mustafa Akcanca-Şenol Karabulut

Küçük motorlarda dereceye alanlar;
1.-Barış Balcı-Hızır Balcı
2.-Emre Kasap- Emrah Kasap
3.-Murat Yılmaz- Volkan Karataş ekipleri dereceye girerek yarışmayı başarıyla tamamlıyorlar.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …