Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Arabanın İkiye Parçalandığı Korkunç Kaza

Arabanın İkiye Parçalandığı Korkunç Kaza

Arabanın İkiye Parçalandığı Korkunç Kaza

Evet otomobil ikiye bölündü, doğru duydunuz ikiye bölündü. Araba o kadar süratli gidiyor ki çarpıştığı otomobil ikiye ayrıldı. Kaza İzmir’in Karabağlar ilçesi’ndeki bir kavşakta gerçekleşiyor. Görüntülerden kazanını kavşakta iki aracın birbirlerine çarpması sonucu meydana geldiğini izliyoruz. Ne yazık ki kaza sonucu 1 kişi ölürken, 2 kişide ağır yaralanmış. Hastanede tedavi altına alınan bir kişi yapılan onca müdahalelere rağmen kurtulamamış. İnsan kendi kendine ne çok acı var demeden edemiyor, çok üzücü ve iç parçalayıcı sahneler.

İzlediğimiz görüntüler civardaki bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilmiş. Görüntülerde otomobillerden birinin, diğer otomobile hızlıca çarpması sonucu parçalanarak ikiye bölündüğünü görüyoruz. Araç sonrasında yoluna devam edip park halindeki bir minibüse çarpması ve akabindeki çevredeki insanların panik halindeki koşuşturmalarından ibaret. İzmir’de gerçekleşen bu kaza bir çok izleyen kişinin şaşkın bir şekilde ağzının açık kalmasını sağlıyor. Arabanın ikiye parçalandığı korkunç kaza, oldukça ibret verici görüntülere bizi tanık ediyor.

Kavşakta gerçekleşen bu kazayı istatistiklere göre değerlendirecek olursak, sürücülerin spesifik olarak kavşaklarda geçiş önceliğine uymaması yüzünden sıklıkla bu tip kazaların gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sürücü yorgunluğu ve uykusuzluğunun trafik kurallarını ihlal etmede en büyük etkenler olarak sıralayabiliriz. Şüphesiz ki uykusuzluk, aynı şekilde alkol ve uyuşturucunun etkisi altındaymış gibi, şöförlük performansını oldukça olumsuz etkilemekte. Ve en nihayetinde görüldüğü üzere ibret verici görüntüler ortaya çıkmakta. Tekrar verilere dönecek olursak, ortalama 16 saatten fazla uykusuz kalan sürücünün sonucunda, sürüş performansında etkin derecede bozulmalar başlandığı gözetilip verilenmiş. İşte bu noktadan sonra trafik içerisinde aşırı dikkatsiz davranışlar ve reflekslerin azalmasında etkisi oldukça büyük.

Bazen de hatalı kavşaklar yüzünden kazalar gerçekleştiğini biliyoruz. Hatta bu hatalı kavşak yapımı yüzünden ülkemizde epey kazaların yaşandığını sıklıkla haberlerde okuyoruz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …