Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Ankara Drag Yarışları

Ankara Drag Yarışları

Ankara Drag Yarışları

Ankara da BOOS’un (Başkent Otomobil Off Road ve Motorsporları Kulübü) düzenlediği drag yarışları Ankaralı otomobil severleri bir araya getirmiş. Her yıl düzenlenen Başkent Otomobil Off Road ve Motorsporları Kulübü (BOOS)’ün düzenlemiş olduğu drag yarışları bu sene 26 Haziran tarihinde gerçekleşmiş. Başkent Otomobil Offroad ve Motorsporları Kulübü (BOOS) Duyurusuna göre Ankara Drag Kupası, 3 yarış olarak gerçekleştirilmiş.

Yarışma antrenmanın en hızlı derecesini 52 saniyeyle Mitsubishi Evo 9 pilotu Halim Ateş alırken, aynı kategoride yarışan Boos başkanı Mustafa Göçer Palio super 1600 ile 2 saniye arkasından gelmeyi başarabilmiş. Ankara’daki drag yarışının galip gelen ismi Halim Ateş, ikinciliği ise Aslan Acar alırken, birinci günün ikinci hızlısı Mustafa Göçer lastik seçiminde yapmış olduğu yanlış tercih yüzünden Aslan’ın gerisinde kalmasına sebep olmuş. Bülent Gürkan hızından hiçbir şey kaybetmediğini bir kez daha göstererek Kat II aracı ile kendi sınıfında birinciliğini, genel klasmanda ise dördüncülüğü almayı başarıyor.

Bu yarışı ilginç kılan taraflarında birisi ise sürücü Volkan Işık’ın üretmiş olduğu Volkicar araçlarından oluşan 24 araçlık Volkicar gösterisi ayrıca yarış severlerin beğenisine sunulmuş. Türkiye’nin en iyi ralli pilotu olarak bilinen Volkan Işık etkinlik süresince bütün yeteneklerini sergilerken, otomobil severler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Ankara eski hipodromunda gerçekleşen drag yarışı, modifiye edilmiş klasik araçların pistteki mücadelesine yoğun seyirci katılımıyla tanık oldu. Asfalt üzerinde yoğun bir çekişmeye sahne olan görüntüler bolca lastik kokusu, fren sesleri ve egzoz patlamaları altında gerçekleşen şov izleyicileri oldukça memnun etmişe benziyor.
Görüntülerde anlaşılacağı üzere seyircilerin, Nissan 240sx’in egzoz patlama sesini silah sesi sanması bir hayli komik sahnelere sebep olmuş 🙂  Video, Ankara drag yarışı sonrası BMW ve Audi Quattro’nun şovlarından bir kısmında oluşmaktadır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …