Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / 75 Yıllık Yarış Pisti 20 Saniyede Yıkıldı

75 Yıllık Yarış Pisti 20 Saniyede Yıkıldı

75 Yıllık Yarış Pisti 20 Saniyede Yıkıldı

75 Yıllık Hollywood Park Inglewood şehrine ait olan  yarış pisti saniyeler içinde yerlebir olması kameralara işte böyle yansıdı. Kontrollü bir şekilde dinamitler aracılığıyla patlatılan pistin, yirmi saniyede yıkımı kameralara an be an bu şekilde kaydedildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde Inglewood şehrinin ev sahipliği yaptığı Hollywood Park, içine yerleştirilen dinamit patlayıcılarla  yardımıya beraber yarış saniyeler içinde yıkılarak un ufak oldu. Yıkılan 75 yıllık yarış pistinin yerine firma tarafından futbol sahası yapılmaya karar verilmiş.

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde Inglewood şehrinin ev sahipliği yaptığı Hollywood Park artık bundan sonra futbol sahası olarak tanınacak.  İçine yerleştirilen patlayıcılarla yalnızca birkaç saniye içinde yerlebir  olan yarış pisti 75 senedir birçok yarış organizasyonuna ev sahipliği yapmasıyla biliniyordu. Ancak orası artık Amerikan Futbol Ulusal ligi takımı tarafından Saint Louis takımının maçlarına ev sahipliği yapacak.  Yetmiş beş yıllık mazisi olan yarış pistinin yerine 80 bin seyirci kapasiteli stad projesine yerel halk tepki göstermiş olsa da Inglewood şehrinin şehir yöneticisi  James T. Butts yıkılan yarış pistinin yerine yapılacak olan yeni stadın  uluslararası alanda daha çok getirisi olacağını ve popülerliğinin artacağını belirtirken kimileri için bu açıklamanın yeterli olmasa da, 75 yıllık yarış pisti sadece ama sadece 20 saniyede onca yıllık tarihini geride bırakarak yerini toz toprağa bıraktı.

California eyaletinin Inglewood şehrindeki Hollywood Park yarış pistinin NFL yıllık sezonunda oynanan futbol oyunları için düşünüldüğünden ötürü futbol sahasının şehre maliyeti ve inşaat bütçesi toplamda tam tamına 2 billion dolara çıkabileceği düşünülüyor. Oldukça yüksek bütçeli bir proje olarak hayata geçecek olan Futbol stadı ve stadın etrafında farklı eğlence ve yeme içme alanları olacak ve bir bütün şekilde kompleks yapı olarak  düşünülerek tasarlanıp inşaa edilmesi bekleniyor. Inglewood şehrinin 75 yıllık tarihi içerisinde şehirin  karakteristik yapısıyla beraber imgeleşen bir yerin 20 saniye içerisinde tuzla buz olmasını izlemek biraz garip olsa da yeni yapılacak kompleks alanın şehrin karakteristik yapısına katabileceklerini düşündüğümüzde avantajının daha fazla olduğunu kabul edebiliriz.