Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / 4×4 araçları ile Off Road

4×4 araçları ile Off Road

Off Road tutkusunu 4×4 araçlarla denemeye ne dersiniz? 4×4 Off Road görüntüleri ile ekrana kilitleneceksiniz!

Uzaktan kumandalı araçlarla 4×4 off road keyfi. Videoda çalıların içinde özgürce gezen 6 adet uzaktan kumandalı aracın zorlu engelleri nasıl açtığı görülmektedir. Sırayla öncelikle çalılara dalan bu uzaktan kulmandalı araçlar daha sonra gene peşpeşe çakıl yoldan ilerleyerek tümsekleri aşmaya çalışıyorlar. Özellikle tümsek etabında uzaktan kumandayı çok başarılı kullandığını araç sahiplerinin de vurgulamamız gerekir.

Uzaktan kumandalı bu off road araçlarının bir sonraki hedefi ise minik bir su birikintisi, elbette boyutları düşünüldüğünde bu su birikintisi bir nevi onlar için nehir niteliğinde. Bu engeli de başarı ile aşan uzantan kumandalı off road araçları sonrasında gene sulu ama tümsekvari bir engeli gene başarı ile aşmayı başarmışlardır. Tabi bu etabı zorlaştıran en önemli etkenlerden biri de tabi ki çamur olmakta. Uzun süre bu çamurlu su birikintilerinden başarılı bir şekilde geçişlerini tamamlayan uzaktan kumandalı bu off road araçları bunlardan hemen sonra minik bir tırmanma etabını da başarı ile tamamlıyorlar.

Sıra geliyor boylarına göre derin bir çukuru aşmaya, bu aşamada bir parça zorlansalar dahi gene de başarı ile tamamlıyorlar ve engebeli bir inişe başlıyorlar. Bu arada vurgulamak gereken bir başka durum ise araçların peş peşe gitmeleri ve bu sırayı hiç bozmamaları.

Sonunda kısa süreli olsa da nispeten daha düz bir zemine kavuşan bu uzaktan kumandalı araçlar burayı çabucak geçerek gene engebeli araziye dalıyorlar. Bu derin bir yarık içeren yol geçişi bazı araçların gerçekten zorlanmasına yol açtı. Zorlanmalarına rağmen bu etabı da başarı ile geçen araçlar son su engeline korkusuzca daldılar ve tabi ki bu engeli de başarılı şekilde atlatıp parkuru tamamlamış oldular.

Off road sevenlerin mutlaka uzaktan kumandalı bu arabalardan edinmesi ve bu tarz bir parkur bularak pratik yapmaları günlerinin eğlenceli bir şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi

Pts, Mart 23, 2015 11:50amURL:Embed:Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi Canavar kamyonların çamur deryası içinde …