Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / 2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası

2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası

2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası Özet Görüntüler 

 Trial Off Road Yarışı 14-15 Mart tarihleri arasında İstanbul’un Kemerburgaz ilçesindeki Çiftalan parkurunda gerçekleşti.  Türkiye Trial Şampiyonasının 1. ayak yarışı İstanbul Off Road Kulübü (ISOFF) organizasyonu ve Huma Oto sponsorluğunun katkılarıyla gerçekleşti. Yağmurlu havanın etkisiyle yarış parkuru pilotların oldukça zorlayıcı şartlar altında yarıştığını söyleyebiliriz Yarışmanın özet video görüntülerini izlediğimiz zaman, yağan yağmurun etkisiyle çamurlu ve kaygan parkurun yarışmacıları ne kadar zorladığını net bir şekilde görebiliyoruz.

2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonası ulusal ve yerel sınıf kategorisi olmak üzere toplamda 36 sporcu ve 22 araçtan oluşan 9 takım katılmasıyla büyük çekişmeye sahne oldu. Geçen sene TOSFED kupası altında düzenlenen off road yarışı seyirciler ve yarışmacılar tarafından oldukça büyük ilgiyle karşılanmıştı. Yarışmaya bu senede oldukça yoğun katılım ve ilgi oldu. Yarışmanın sezon açılışı 14-15 Mart tarihleri arası Kemerburgaz – Çiftalan parkurunda düzenlenirken, tabiat ananın her zamanki cömertliği fazla tutarak, yağmurun etkisiyle beraber oldukça zorlaşan yarış parkurunda oluşan gizli çukurlar, katılan ekipleri oldukça zorladığı gözetlendi. Yağmurun etkisiyle ve zorlayıcı hava koşullarıyla beraber toplamda 2 gün süren yarış, oldukça renkli mücadelelere tanık oldu.

2015 Türkiye Trial Off Road Şampiyonasının ilk ayağında düzenlenen ve toplamda iki gün süren mücadele sonucunda, yarışa Bursa’dan Teleferik Off Road Takımı adına yarışa katılan ekip Ahmet Kurt – Fuat Sarper ve Şencan Özkurt – İsa Üstündağ isimleri birinciliği alarak galibiyet zaferini yaşamış oldular. Yarışmanın ikinciliğini ise Team Mobil takımı adına katılan Ertan Uçar – Mehmet isimleri ikinciliği aldı. Ve son olarak AVC Team adına yarışan Adnan Ofluoğlu – Selçuk Akan ve Devrim Öztürk – Nurullah yarışmanın üçüncülüğünü alan ekip oluyor. Yarışmada 3 takımın yer aldığı yerel kategorisini kazanan birinci takımı ise, Kobroff takımı adına yarışan Ahmet Çepni – Hakan İşen ve Burak Ayvaz – Aren Antil, GERONIMO takıma adına yarışan Hüseyin Afşar – Osman Metin ve Uğur Kalaycı – Mürsel Özdemir ‘in oluşturduğu takım ise ikinci oldu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi

Pts, Mart 23, 2015 11:50amURL:Embed:Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi Canavar kamyonların çamur deryası içinde …