Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / 2015 ISOFF CHALLENGE

2015 ISOFF CHALLENGE

2015 ISOFF Challenge Mücadelesi

İSOFF Challenge’ın ilk ayak yarışını İlyas Tahincioğlu-Mert Tahincioğlu ekibi kazandı Geleneksel olarak İstanbul Off-Road Kulübü tarafından yeni düzenlemeleriyle 12 Nisan Pazar günü Kemerburgaz parkurunda gerçekleşirken, yarışma izleyiciler tarafından oldukça büyük beğeni topladı. ISOFF Challenge 2015 yarışına toplamda 28 pilot katılırken, pilotların tozlu ve çamurlu yollarda kıyasıya mücadelesi ve rekabeti renkli sahnelere tanık oldu. Yarışmadaki giderek artan adrenalin her turda katlanarak arttı. Birinci tur mücadelesi sonrası geçilen 10 tur bitiminde 16 araç kalırken, 2. tura yükselen ve 2.turda geçilen son 8 turdan sonra çeyrek finale 8 araç kaldı. Yarışmanın yarı final ve son final bitimi sonucunu kazanan ismi Ali Doğaner ve Baybar Öztürk ikilisi ISOFF Challenge 2015 1. yarışmasını kazanan isimlerinden.

İstanbul Off Road Kulübü (ISOFF) tarafından Kemerburgaz Off-Road parkurunda düzenlenen İSOFF Challenge’ın ilk ayak yarışını İlyas Tahincioğlu-Mert Tahincioğlu iklisinin oluşturduğu ekip kazandı. İstanbul Off-Road Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve Kemerburgaz Off Road Parkuru’nda gerçekleştirilen yarışa toplamda 19 ekip katıldı. Kemerburgaz Off Road Parkuru totalde 25 turdan oluşurken, bu kıyasıya mücadelede İlyas Tahincioğlu-Mert Tahincioğlu ekibi birinciliği elde ederken, Ali Doğaner– Baybars Öztürk ikilisinin ikinci olarak olarak bitirdiği yarışmada, Erkan Dağlar-Fatih Aydın ikilisi de yarışmada üçüncü gelerek podyumun 3. sırasında yer almayı başaran isimlerden biri oldu.

ISOFF Challenge 2015 yarışmasını ilk ayağı olan S1 sınıfındaki kıyasıya geçen çetin mücadelede Ali Çetin-İsmail Serinel ikilisi birinciliği alırken,  S2 sınıfında ise Ali Doğaner-Baybars Öztürk ikilisi, S3 sınıfında ise Erkan Dağlar- Fatih Aydın ikilisi, S4 sınıfında ise İlyas Tahincioğlu-Mert Tahincioğlu ikilisi ISOF Challenge 2015 yarışmasında galip gelerek ilk sırada yer alan ekipler arasında girdi.

ISOFF Chalenge Kategori Sıralaması ve Dereceler;

ISOFF Challenge S1’de birinciliği Erol Eren – Fatih Eren Ekibi
ISOFF Challenge S2’de birinciliği Ali Doğaner – Baybars Öztürk Ekibi
ISOFF Challenge S3’de birinciliği Ali Gökhan Yazıcı – Alpaslan Yüksel Ekibi
ISOFF Challenge S4’de birinciliği Müfit Çırpanlı – Günay Yıldırım Ekibi kazanan isimler arasında yer aldı.