Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / 2014 Hitit Rallisi

2014 Hitit Rallisi

2014 Hitit Rallisi Özet Görüntüleri

Geçen 8 yılın ardından Hitit Rallisi nihayet evine dönerek topraktan asfalta geçiş hazırlıkları yapmaya başladı. Hitit Rallisi 2014 Türkiye Ralli Şampiyonasının yedinci ayağı olup, ANOK (Ankara Spor Kulübü) tarafından bu sene 41. kez düzenlemenin gururunu yaşamakta. 8 yılın ardından radikal bir karar alarak, ilk defa topraktan zeminden asfalt zemine geçerek yapıyor.

Türkiye’nin en eski ralli olan Hitit Rallisi, Keçiören Belediyesi önünden başlangıç alarak ve Ankara’nın kuzeyini katederek bitiriyor. Hitit Rallisinin Etapları; Keçiören, Kazan, Çubuk ilçelerinin oluşturduğu üçgen içinde yer alırken, sırasıyla Keçiören (20.9 km), Çubuk (10.4 km) ve Kazan (10 km) etapları 3 kez geçildikten sonra ralli tamamlanıyor. Toplamda iki gün süren Hitit Rallisi, asfalt zeminli etaplarda pilotları oldukça zorlayan yağışlı hava koşulları oldu. Belirli aralıklar yağan yağmur takımların lastik seçimi konusunda epey bir zorlamışa benziyor. Hitit Rallisine toplamda 33 ekip start alırken, ralliyi anca 28 ekiple tamamladı.

Tok Sport WRT takımı adına MINI JCW RRC aracı ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi galip gelerek birinciliği alırken, Castrol Ford Team Türkiye takımı adına Ford Fiesta S2000 aracı ile Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikinciliği, Pegasus Racing takımı adına Fiat Grande Punto S2000 ile yarışan Fatih Kara-Güray Karacar ikilisi ise üçüncülükte yer aldı…

Bu durum Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin, şampiyonanın son ayağı olan Kıbrıs Rallisi öncesinde Ankara’dan dördüncülükle ayrılan şampiyona lideri Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ile arasındaki puan farkını aza indirgemiş oldu.

Açık historic ralli kategorisinde 1976 model Ford Escort MKII ile Bonus Unifree Parkur Racing takımından Engin Kap-Başar Yavuz ikilisi birinciliği alarak galip geldi. 1981 model Ford Fiesta MK1 ile Kemal Gamgam-Erhan Arıkan ekibi ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini kazanırken, 1978 model VW Golf MK1 ile yarışa katılan Ege Asal Motorspor takımından İzmir’den gelen ekip Şükrü Kızılkaya-Enez Al ikilisi yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dakar Ralliye Hazırlık

Per, Şubat 26, 2015 10:41amURL:Embed:Dakar Ralliye Hazırlık İzlemiş olduğumuz görüntüler 2009 yılında gerçekleşen Dakar Rallisi’nden …